12 september 2020

10 jubilarissen bij schutterij B.U.B in Beek.

Jubilarissen BUB, vlnr Ronald Groothuijze, Vincent Creemers, Marcel Peeters, Winfried van Steen, Piet Cremers, Willy Menting, Leon Bos, Rietje Hendriks, Elly Sak en Wilma Huilmand

Zaterdagmiddag werden 10 jubilarissen van schutterij B.U.B uit Beek gehuldigd voor hun jarenlange trouwe lidmaatschap. Het varieerde van 25, 40 70 en 75 jaar (erevoorzitter Piet Cremers). Dit gebeurde, coronaproof achter het Kulturhus te Beek. 25 jaar: Leon Bos; Vincent Creemers; Ronald Groothuijze; Wilma Huilmand; Marcel Peters; Winfried van Steen; 40 jaar: Rietje Hendriks; Elly Sak; 70 jaar: Willy Menting; 75 jaar: Piet Cremers. De bijbehorende speldjes werden opgedaan door een familielid.  Tijdens deze ceremonie werd voorzitter John Cremers tot zijn grote verbazing verrast met een koninklijke onderscheiding. Na afloop van deze huldigingen ging het hele gezelschap naar het terras van het Kulturhus, waar nog even na gefeest werd. zie de foto’s deel 1A (portretten)deel 1,  deel 2;   deel 3

HULDIGING JUBILARISSEN 12 SEPTEMBER 2020 (toespraak voorzitter John Cremers. Koninklijke hoogheid Gijs I, erevoorzitter Piet Cremers, jubilarissen, en alle overige aanwezigen. Namens het bestuur van schutterij BUB heet ik u allen van harte welkom. Onze koningin Joyce is verhinderd i.v.m werk. Zij slaapt nu. Hoop niet dat ze wakker wordt van ons. Jeugdkoningin Mila is verhinderd, omdat ze erg veel huiswerk moest maken voor school. Beschermheer is verhinderd, verblijft een weekend in Trier. Huishoudelijke mededelingen: Na het huldigen van onze jubilarissen gaan we naar het terras van de Brasserie om een toost uit te brengen en nog een drankje en een hapje te nuttigen. U krijgt 2 consumptiemunten van de schutterij, daarna is het voor eigen rekening. Houdt u alstublieft rekening met de Coronamaatregelen, waarvan de belangrijkste natuurlijk het houden van de 1,5 meter afstand is. Een vreemd jaar tot nu toe i.v.m. Corona. Veel activiteiten hebben daarom geen doorgang kunnen vinden. Geen Koningsraadvergadering, Ledenontbijt, ALV, Schuttersfeesten, Gemeentekoning schieten, Kringdag, geen schietcompetities en ook geen Koningschieten. Ons koningspaar en jeugdkoningin hebben op ons verzoek inmiddels toegezegd om graag nog een jaar aan te blijven. De vraag binnen het bestuur was: wat doen we met onze jubilarissen? Een optie was om de huldiging door te schuiven naar volgend jaar. Gezien het feit dat we dan totaal 30 jubilarissen zouden hebben, is hier niet voor gekozen. Het bestuur was van mening dat de huldigingen toch dit jaar moesten plaatsvinden. Vandaar dat we dus hier zijn op deze, in meerdere opzichten, toch wel bijzondere dag. Er waren aanvankelijk 15 jubilarissen. Vandaag zijn er daarvan 10 aanwezig. De overige 5 hebben aangegeven het speldje liever via de post toegestuurd te krijgen. Dit hebben we dan ook gedaan, natuurlijk met een mooie bos bloemen. Overgaan tot het huldigen van onze jubilarissen. De speldjes liggen op de kussentjes hier voor ons. I.v.m. de Coronamaatregelen mogen we deze dus niet bij jullie opspelden. We verzoeken daarom vriendelijk de partners of begeleidpersonen om dit te doen. 25 jaar:

Leon Bos; Mooi om te zien dat je weer het uniform van de officieren draagt. Zolang ik me kan heugen, ben je al officier. Een mooie club binnen onze vereniging en wat heel belangrijk is: een hechte groep waarin het woord vriendschap met hoofdletters wordt geschreven. Enige tijd geleden heb je i.v.m. privéomstandigheden aangegeven om even een stapje terug te doen. Iets wat volledig gerespecteerd werd door de overige officieren en het bestuur. Je bent ook oud-koning. In het jaar 2003 vormde je samen met Francis het koningspaar van B.U.B.. We hadden dat jaar bijna geen koning gehad. Na de gebruikelijke 3 minuten voor het aantreden, waren er geen kandidaten. Het bestuur trok zich terug om zich te beraden. Op het terrein werd intussen flink gelobbyd. Tijdens de extra minuut trad jij samen met Ben Schapendonk alsnog naar voren. Om 20.30 uur ’s avonds schoot je uiteindelijk de restanten van de vogel eraf. Ook heb je jarenlang meegeholpen met het ophalen van het oud papier, een zeer belangrijke taak. Van harte proficiat met het 25 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B. Vincent Creemers; Een zeer verdienstelijk verleden binnen de schutterij. Lid vanaf 1995. Binnen 3 jaar ben je in mei 1998 toegetreden tot het bestuur als opvolger van Corno Kersten. Het jaar daarop, dus in 1999, werd je secretaris van de vereniging. Je volgde hiermee Toon Lamers op. Een functie die je tot maart 2008 tot volle tevredenheid van alle bestuursleden ( en in de periode van 1999 tot 2008 zijn dat er behoorlijk wat geweest ) hebt uitgeoefend. Als voorzitter kan ik dit alleen maar beamen. Lange tijd vormde jij samen met mij en Jürgen op den Camp het dagelijks bestuur van de schutterij. Daarna ben je nog tot het jaar 2012 aangebleven als bestuurslid.  Na deze periode ben je toegetreden tot een beroemd en misschien wel berucht onderdeel binnen de schutterij, de ruiterij. Jammer dat dit prachtige onderdeel er niet meer is. Daarnaast haal je ook nog oud papier op voor de schutterij. Zoals ik al bij Leon aangaf, een belangrijke taak. Van harte proficiat met het 25 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B.  Ronald Groothuijze; Al enige tijd uit Beek vertrokken, maar nog steeds lid van schutterij B.U.B.. Als zoon van een echte Beekenees, Jan, ook opgegroeid met de schutterij. Verdienstelijk lid geweest van de drumfanfare. Als tamboer maakte je in ieder geval aanvang jaren negentig deel uit van dit onderdeel. In het jaar 2000 ben je, samen met Lex en Niek Menting en Martien Mahler, aangetreden voor het koningsschot. Helaas is het je niet gelukt om de vogel naar beneden te halen. Daarnaast ben je, als je ook maar enigszins de mogelijk hebt, aanwezig bij het koningschieten en de schuttersfeesten. Één anekdote wil ik nog wel vertellen. Tijdens de koffietafel c.q. borrel na het begraven van jouw vader hebben wij samen met jouw broer Stefan, en onze commandant Regé nog “even” gezellig zitten napraten bij café De Witte. Dit “even” werd toch iets langer. We vergaten de tijd en om ongeveer 19.00 uur verlieten Regé en ik het café. Het was wel zeer gezellig. Iets dat ik, en ik denk ook Regé, nooit meer zullen vergeten. Van harte proficiat met het 25 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B.

Wilma Huilmand; Wat goed om jou hier te zien. Je hebt al enige tijd problemen met je gezondheid. Eerder deze week vertelde je mij dat het wel weer de goede kant opgaat, maar dat je nog lang niet de oude bent. Wij wensen je vanaf deze plaats een spoedig herstel toe. Wilma, lid van de gezellige damesschietclub. Een onderdeel wat op dit moment natuurlijk geen activiteiten heeft i.v.m. Corona. Maar ik heb begrepen dat er onderling flink geappt wordt en dat er toch wel wordt uitgekeken naar het wederom opstarten van jullie schietcompetitie. Laten we met z’n allen hopen, dat dit moment niet zo heel lang meer op zich laat wachten. In het jaar 1997 vormde jij samen met jouw Guus een mooi koningspaar. Tijdens het koningschieten in mei van dat jaar was ik één van de medekandidaten, evenals Marcel Teunissen. Guus schoot de vogel voordat ik aan de beurt was, eraf. Later dat jaar heb je Guus terzijde gestaan toen hij gekroond werd tot koning van de Federatie van Gelderse schuttersgilden en schutterijen St. Hubertus. Tot slot ben je één van de mensen die onze facebook pagina beheert. Van harte proficiat met het 25 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B.

Marcel Peters; Ook jij hebt je in het verleden zeer verdienstelijk gemaakt voor de schutterij. In het jaar 1996 werd je tot koning van de schutterij gekroond. In eerste instantie kwamen er geen kandidaten voor het koningsschot naar voren. Ook bij de tweede kans kwam er niemand. Nadat de laatste kans ook voorbij was gegaan, traden er alsnog twee kandidaten aan, te weten John Reijmers en jij. Eigenlijk was het tegen de regels in, maar er mocht toch gestreden worden om het koningschap. Jij won de strijd. Het werd een lange, zware, maar zeer gezellige middag. Over de gebeurtenissen en verhalen tijdens jouw koningsjaar wil ik het verder niet hebben, want dan wordt dit ook een hele lange middag. Een aantal aanwezigen hier denkt daarbij natuurlijk terug aan het Schützenfest in Kranenburg en het Europees Schutterstreffen in Krakau, Polen. In 1997 trad je toe tot het bestuur. Als opvolger van Wim Merkus werd je benoemd tot penningmeester. Je hebt deze functie 2 jaar lang bekleed tot maart 1999. In 2003 keerde je echter weer terug in het bestuur als opvolger van de overleden Harry Groothuijse. Je bent vervolgens in 2007 weer afgetreden. Tot slot wil ik nog vermelden dat jij de ontwerper bent van het huidige logo van B.U.B. Dit logo is tijdens de schuttersfeesten van 2005 officieel gepresenteerd en in gebruik genomen. Van harte proficiat met het 25 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B. 

Winfried van Steen; Wie kent de familie Van Steen niet? Binnen onze vereniging een bekende naam.  Frans sr., Regé, Theo, Frans jr. en de jongste telg ben jij Winfried. Jarenlang officier geweest. Maar de meesten kennen jou als de muzikant die meestal helemaal achteraan loopt met die grote toeter boven je hoofd. Het deed je pijn om als officier te stoppen, maar jouw hart ligt toch bij de muziek. Sinds een aantal jaren gaat het niet goed met de drumfanfare en op dit moment hebben we zelfs helemaal geen muziekkorps. We zijn hiervoor afhankelijk van onze zustervereniging K.N.A., de vereniging waarbij jij nu ook speelt. Ik wil nadrukkelijk vermelden dat je de laatste jaren zeer nauw betrokken bent geweest bij de pogingen om de drumfanfare bij elkaar te houden. Nu heb je weer ideeën om in ieder geval een tamboerkorps op de been te kunnen brengen. Hulde voor jouw inzet. Ook jij bent een oud-koning van onze schutterij. In het jaar 2002 haalde je de restanten van de houten vogel naar beneden. Bovendien werd je tijdens de Kringdag in Groesbeek gekroond tot Kringkoning van de Kring Rijk van Nijmegen de Betuwe. Je was, na Klaas Arts, de tweede in de historie van onze schutterij die dit voor elkaar kreeg. Van harte proficiat met het 25 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B.

40 jaar:

Rietje Hendriks; 40 Jaar lid van onze vereniging. Toen ik als voorbereiding op deze dag in ons mooie jubileumboek aan het lezen was, kwam ik enkele prachtige foto’s tegen. Deze dateren uit de jaren zestig en hierop zijn de mooiste meiden uit ons dorp te zien. Zij lopen als trots majorettekorps voorop. Rode laarsjes, witte plooirok, witte blouse met logo en een witte kolbak. Prachtig! En jij was er daar één van. Ook door de zusterverenigingen in Beek werden de majorettes opgemerkt. En dan vooral door de CV De Cavalieren. Jij en Ineke de Haard werden gevraagd om als page de gloednieuwe Prins Carnaval Loet van Sluis te begeleiden. Een enorme eer. Wat ik tot slot erg waardeer: we mogen jou en Toon nog steeds begroeten bij het koningschieten en het seniorenfrühschoppen tijdens de schuttersfeesten. Van harte proficiat met het 40 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B. 

Elly Sak; Ook al weer 40 jaar lid van onze vereniging. Zeer lange tijd lid geweest van de damesschietclub. De gouden jaren meegemaakt van dit onderdeel met als contactpersoon Jo van Loon. Hij was de hen in het kippenhok werd er altijd gekscherend gezegd. Een gezellige club die in zijn hoogtijdagen bestond uit 25 tot 30 dames. Gezellig kletsen en een borreltje drinken, maar ook fanatiek in de schietcompetities met geweer en kruisboog. Bovendien deden jullie met de hele ploeg vaak mee met het gemaskerd bal wat plaatsvond in het welbekende Gildehuis. Ook werd er deelgenomen aan de Rozenmaondagoptocht tijdens het Beeks carnaval, op een praalwagen of als loopgroep. Nadat het Gildehuis gesloopt was, ging men in het zaaltje van café Sous les Églises schieten. Ietwat geïmproviseerd, maar even gezellig. Zo gezellig, dat een aantal dames, waaronder jij, daar zijn blijven hangen. Niet om te schieten, maar als kaartclubje. Wat ik tot slot erg waardeer; we mogen jou en Stef nog steeds begroeten bij het koningschieten en het seniorenfrühschoppen tijdens de schuttersfeesten. Van harte proficiat met het 40 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B.

70 jaar:  

Willy Menting; 70 Jaar lid van schutterij B.U.B.! Met recht een mijlpaal. Jij bent geboren in het jaar waarin de vereniging is opgericht, 1932. In de jaren vijftig behoorde je als één van eerste leden tot de drumband van de schutterij. Deze bestond uit 12 mannen: 1 tamboer-maitre, 1 overslag, 4 dieptrommels ( waarvan jij er één had ), 4 half dieptrommels en 2 scherpe trommels. Voor de aanschaf van de overslagtrommel, die f 155,00 kostte, werden 2 collectes gehouden die totaal f 77,00 opleverde. De rest werd door de vereniging betaald. Een andere tekst uit het jubileumboek is: “1954, ook de tamboers brachten voor het eerst geld in het laatje. Voor hun optreden tijdens het jubileum van Edelweiss te Berg en Dal ontvingen zij f 30,00. Ze hadden ook voor het St Nicolaas-comité willen optreden, maar dit comité had niet de officiële weg behandeld en geen verzoek bij het bestuur ingediend. Dus geen optreden!” Ik zeg het wel vaker: ook de leden die niet of niet meer geüniformeerd zijn en alleen maar contributie betalen, zijn ook belangrijk. Iedereen draagt zijn steentje bij! Van harte proficiat met jou 70 jarig lidmaatschap van schutterij B.U.B. Omdat het zo bijzonder is, bestaan er geen standaard speldjes met het getal 70, vandaar een speciaal gemaakte medaille.

75 jaar:  

Piet Cremers: Jij bent lid vanaf 1 januari 1945. In 1949 werd de drumband opgericht. Jij behoorde tot de eerste leden hiervan. Zij beschikten destijds over 2 zelfgemaakte dieptrommels. Één daarvan werd door jou geslagen. Later ben je ook nog tambour-maître geweest. In 1952 gaf de toenmalige voorzitter, Klaas Creemers, aan dat hij door zijn broze gezondheid genoodzaakt was om zich terug te trekken als voorzitter. De toenmalige koning, Sjef Stampaert, stelde voor om jou te benoemen als voorzitter en zei letterlijk: “Hij is iemand die de vereniging zeer toegedaan is”. Aldus geschiedde. Later traden ook Hans Verploegen en Thé Stampaert toe tot het bestuur. Samen hebben jullie B.U.B. verder uitgebouwd op de fundamenten die Sjef Stampaert, Gijs Verweij en Wim Jansen hadden gelegd. In 1957 en 1981 ben je, samen met je geliefde echtgenote Bets, koningspaar van de schutterij geweest. Je hebt een zeer grote bijdrage geleverd aan de schutterij. Je bent betrokken geweest bij het ontstaan van vele onderdelen binnen de vereniging. Ook heb je veel initiatieven genomen bij het organiseren van tal van evenementen, zowel binnen de schutterij als ook daarbuiten in het dorp Beek. Voorzitter ben je geweest tot 1991. Een citaat uit het jubileumboek t.g.v. het 75-jarig bestaan van B.U.B.: “In het eerste nummer van het verenigingsblad De Heraut van 1991 kondigde Piet Cremers zijn afscheid als voorzitter aan. Negenendertig jaar had Piet inmiddels deze functie bekleed. Hij had de vele ups en downs van de vereniging aan den lijve ondervonden. Als jonge vent van net 27 jaar begon hij de kar te trekken en als jongbejaarde gaf hij de leidsels uit handen.” Op de ledenvergadering van 3 mei 1991 ben je benoemd tot erevoorzitter. Tijdens de afscheidsreceptie op 11 mei 1991 heb je de Zilveren Kringonderscheiding mogen ontvangen. Tijdens de schuttersfeesten in 2015 heb je vervolgens ook nog de Gouden Kringonderscheiding ontvangen. Dit jaar ben je dus 75 jaar lid van schutterij B.U.B. Ondanks dat het al een aantal jaren achteruit gaat met jouw gezondheid, toon je nog telkens interesse in jouw schutterij. Van harte proficiat met deze geweldige mijlpaal. Omdat het zo bijzonder is, bestaan er geen standaard speldjes met het getal 75, vandaar een speciaal gemaakte medaille.