5 maart 2007

Voortgang jubileum pastoor van Mil

 Parochianen gul voor hun pastoor van Mil. Al weer 40 jaar priester, 40 jaar dienstbaar in allerlei situaties, van klooster tot parochies, van vluchtelingen tot autochtonen en allochtonen.Ook in Leuth en Ooij kennen de mensen de kwaliteiten van hun pastoor en weten deze te waarderen. Zelf blijft hij bescheiden. "De meeste van die 40 jaar heb ik elders doorgebracht, dus ik trakteer de mensen op een borreltje na de jubileummis in Ooij om 10.30 uur op 29 april en op 6 mei dan ontvang ik de mensen van Leuth eerst in de Plechtige Heilige Mis op dezelfde tijd en daarna schenk ik wederom een borrel in de Rosmolen". Maar een borreltje en een Mis vonden vele parochianen te weinig recht doen aan de betekenis van hun jubilerende herder.   dscf8655


 

Parochianen gul voor hun pastoor van Mil.

Al weer 40 jaar priester, 40 jaar dienstbaar in allerlei situaties, van klooster tot parochies, van vluchtelingen tot autochtonen en allochtonen.Ook in Leuth en Ooij kennen de mensen de kwaliteiten van hun pastoor en weten deze te waarderen. Zelf blijft hij bescheiden. "De meeste van die 40 jaar heb ik elders doorgebracht, dus ik trakteer de mensen op een borreltje na de jubileummis in Ooij om 10.30 uur op 29 april en op 6 mei dan ontvang ik de mensen van Leuth eerst in de Plechtige Heilige Mis op dezelfde tijd en daarna schenk ik wederom een borrel in de Rosmolen". Maar een borreltje en een Mis vonden vele parochianen te weinig recht doen aan de betekenis van hun jubilerende herder. Er zou een aardig cadeau moeten komen en daarvoor is intussen al een inzameling gehouden. De pastoor heeft toen gezegd het cadeau te bestemmen voor het opknappen van beide priesterkoren in Ooij en in Leuth. Alleen al de Ooijse bussen hebben meer dan 2000 Euro opgeleverd en dan is alles nog niet eens binnen. Immers de collecteweek viel in de Carnavalsvakantieweek en dan is niet iedereen thuis om de collectanten hun financiële bijdrage mee te geven. Geen nood het kan nog, desnoods anoniem via een enveloppe in de brievenbus van de pastorie, via de volgende bankrekeningnummers: voor Ooij: Regiobank 6937 260 91 en Rabo 1051 131 032, voor Leuth: 128301171. Dus als u nog eens wat "over" hebt, het geld wordt goed besteed, aan iets waar we allemaal iets aan hebben, ook bij rouw en trouw en dan hebben we het nog niet eens over de andere functies die onze kerken voor onze dorpen vervullen. Met schrik denk ik wel eens "je zou onze kerken eens weg moeten halen, onze dorpen, onze dorpssilhouetten zouden onherkenbaar beschadigd zijn en onze polder is dan een paar duidelijk oriëntatie- en symboolpunten kwijt" Dit moeten we in ieder geval voorkomen.Verder kunt u natuurlijk de bekende kerkwijn kopen bij de beide Sparren in Leuth en in Ooij voor 5 euro per fles. De pastoor drinkt hem zelf ook, dus als kenners dat zeggen kunt u in ieder geval een glaasje proberen. Er staat weliswaar geen VSOP ( Voor S'avonds Op de Pastorie) op, maar in dat geval betaal je ook een andere prijs. Ons bevalt ie goed, wel na het ontkurken even laten staan (half uur) en op kamertemperatuur drinken, liefst als hij even "bij de kachel" heeft gelegen, maar dan heb je ook wat. Het is dan alsof een engeltje over je tong "streelt" zullen we maar schrijven. U kunt natuurlijk ook tot na de vasten wachten met proberen. Als u hem dan al vast in de kamer legt dan heeft hij alle rust, als de fles wordt aangesproken. Tenslotte wens ik u, ook namens de voorbereidingscommissie een reinigende vasten toe en een vreugdevolle ontkurking. Gerard Karnebeek.